Bagażniki bazowe – montaż na relingi lub bezpośrednio na dachu auta

Więcej o belkach dachowych na relingi.

Podróż autem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszystkie konieczne podczas urlopu akcesoria. Zwykle nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku wieloosobowej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore gabaryty niektórych bagaży. Tu warto wymienić głównie rowery czy narty, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe przystosowane do przewożenia wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Ładowność samochodu w dużej mierze zwiększa użycie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym przedmiotom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale także nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, gdyż ma opływową budowę. Do jego założenia konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeśli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je dokupić później. Pamiętajmy jednakże, aby dobór modelu pasującego do konstrukcji naszego auta oraz sam montaż powierzyć zawodowcom. Przy samodzielnym ich założeniu umocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe idealne dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także kupić specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy autem deski snowboardowe, kajaki czy rowery. Uchwyty tego typu są zazwyczaj dedykowane do przewozu konkretnego sprzętu – gwarantują więc wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na pokrywie bagażnika lub haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane ze względu na to, że rowerom nie grozi wtedy zderzenie z wiaduktami, nisko wiszącymi gałęziami i tablicami.

Nasza siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]