Blacha trapezowa dachowa – charakterystyka i wykorzystanie

Jeśli potrzebujesz blach trapezowych na dach, koniecznie sprawdź www.regamet.pl.

Blachy trapezowe dachowe tworzą odporne pokrycie, są ekonomiczne i mogą być używane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i magazynów czy hal produkcyjnych. Dlaczego trapez na dach staje się ostatnio bardzo popularny?

Blachy trapezowe – ekonomiczne a zarazem mocne pokrycie

Nazwa blach trapezowych czerpie od jego kształtu – płaty mają przetłoczenia w przypominające trapez. Proces jej montażu jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Budulec ten jest ceniony także ze względu na zalety ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie niosą za sobą wielkich kosztów. Z uwagi na niską cenę artykułu i bezproblemowy montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej wykorzystywana do wykonywania pokryć dachowych i może być idealną alternatywą dla droższej blachy na rąbek. Rozwiązanie to charakteryzuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową utrzyma się w dobrym stanie przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, ma wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz szkodliwe czynniki atmosferyczne.

Gdzie można zastosować blachy trapezowe?

Blacha trapezowa wyśmienicie sprawdzi się w roli pokrycia dachu domu jednorodzinnego o prostej bryle, m.in. w stylu minimalistycznym. Korzystnie wygląda na budynkach z dachem o sporej powierzchni, pasuje zarówno do domów murowanych, jak i drewnianych. Może być także używana wszędzie tam, gdzie z przeróżnych okoliczności nie można stosować tradycyjnych, ceramicznych dachówek. Blacha trapez będzie także doskonale prezentować się jako uwieńczenie magazynów, garaży albo obiektów gospodarczych. Blachy trapezowe dachową należy zamawiać bezpośrednio w sklepach producenta. Dzięki temu mamy pewność, iż materiał jest najwyższej klasy i spełni nasze oczekiwania. Producenci oferują bogatą gamę barw blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, m.in. rynny dachowe.

Nasza siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08