Blachodachówka panelowa – materiał na dachy o sporym nachyleniu

Zamów blachodachówki na www.regamet.pl

Blachy dachowe to obecnie jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Oczywiście duże zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha dachowa to również bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (wielo- oraz jednorodzinnych), a także gospodarczych i komercyjnych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby ułożone z jej użyciem pokrycie było ładne i, co istotne, naprawdę mocne.

Blachy na dach – cechy i zalety

Blacha na dach produkowana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką wytrzymałość. Istotne jest dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość użytego materiału oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się licznymi atutami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki odróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, a także wgniecenia będące rezultatem opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Adekwatnie dobrane warstwy lakieru są także odporne na działanie promieni UV, co sprawia, że utrzymują one swoją estetykę nawet po wielu latach od montażu. Żeby jednak cieszyć się tymi atutami, blachodachówki rekomenduje się kupić w sprawdzonych sklepach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Nowoczesne blachodachówki – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blacha na dach, z powodu niskiej wagi, znajduje obszerne zastosowanie przy naprawach starych budynków o małej lub nadwątlonej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i dość tania – oraz przy wznoszeniu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o znacznym nachyleniu.

Nasza siedziba:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08