Bryczesy do jazdy konnej – charakterystyka

Kup bryczesy.

Jazda na koniu wymaga nie tylko wielu wyrzeczeń, godzin pracy i dużych pokładów cierpliwości, ale też odpowiedniej garderoby, która nie będzie krępować ruchów. Chcesz kupić wysokiej jakości bryczesy? Obszerny wybór asortymentu znajduje się w sklepie Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni używanych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi dotykają do siodła, dzięki czemu zmniejszają ryzyko otarć naskórka. Prawidłowo wykonane bryczesy do jazdy konnej powinny być obcisłe i elastyczne, a jednocześnie nie ograniczać ruchów i pozwalać na komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wyprodukowane z materiałów najwyższej jakości – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z lycrą, dzięki którym jeździec będzie czuł się w pełni swobodnie.

Jak wybrać najlepsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być przede wszystkim dopasowane do budowy ciała jeźdźca i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich wskazane jest upewnić się czy mają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wykonywany z skóry ekologicznej, silikonu bądź innych surowców zapewniających porządną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, obejmujący też łydki i uda, lub kolanowy. Osobną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one mieć warstwę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które dają komfort termiczny w czasie jazdy. Znaczenie mają również walory użytkowe – liczne kieszenie i rozciągliwe zakończenia nogawek.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]