Buty sportowe to komfort i lepsze wyniki w czasie treningu

Zobacz, gdzie zamówić buty sportowe.

Systematyczny jogging, ćwiczenia na siłowni czy uczestnictwo w grach drużynowych nakłaniają do tego, by stosownie zadbać o stopy. Tych czynności nie należy przez długi okres wykonywać w zwykłych butach, toteż tak ważne jest zakładanie obuwia sportowego.

Buty sportowe – ograniczenie ryzyka możliwych kontuzji stopy

Większość z nas łączy obuwie sportowe głównie z interesującą estetyką i komfortem chodzenia w nich. Nie dostrzegamy ich specyficznych cech, jakkolwiek instynktowne odczuwamy, że stopy czują się w takim obuwiu dobrze. To dlatego buty sportowe często nosimy też w trakcie pracy, szczególnie, gdy wykonujemy zawód, w którym długo stoi się bądź chodzi – widzimy je na nogach pedagogów, pracowników magazynów i lekarzy. Ale w przypadku sportowców zakładanie butów zaprojektowanych do uprawiania danego sportu umożliwia im nie tylko uzyskanie lepszych rezultatów, ale także ograniczenie groźby potencjalnych kontuzji. Spody butów do tenisa są przystosowane do prześlizgiwania się po trawiastej i gliniastej nawierzchni kortów, buty dla biegaczy mają amortyzatory wstrząsów oddziałujących na kostkę i śródstopie podczas uderzeń o podłoże, korki do piłki nożnej gwarantują zawodnikom przyczepność i umożliwiają momentalną zmianę pozycji zarówno na sztucznej, jak i naturalnej pokrywie stadionu, identycznie jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia bieganie po drewnianym parkiecie. Buty sportowe są tym samym inwestycją w lepsze rezultaty sportowe i w zdrowie.

Buty sportowe – z jakiego powodu płacimy za nie więcej

Jeśli dla praktykowanej przez nas dziedziny sportu opracowano dedykowane obuwie, nie warto zastępować go zwykłymi adidasami. Nawet tak nieskomplikowana aktywność jak jogging w nieodpowiednich butach z supermarketu w szeregu przypadków prowadzi do niebezpiecznych konsekwencji zdrowotnych. Nie powinno się również oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wysoki koszt mają wpływ lata spędzone przez firmy nad badaniem mechaniki danego sportu oraz opracowanie technologii produkcji takich butów. Obuwie uszkodzone lub noszące widoczne oznaki zużycia, powinno się jak najszybciej wymienić na nowe, jako że na pewno nie spełnią ono już swoich zadań, co także może spowodować urazy w trakcie treningu.

Nasza siedziba:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]