czepki ochronne

Czapki, czepki clip i maseczki w procesie produkcji żywności

Zachowanie wysokich norm bezpieczeństwa podczas produkowania artykułów przeznaczonych do spożywania wymusza, aby pracownicy linii przetwórczych nosili stosowny ubiór ochronny, który zapobiega przedostaniu się fragmentów ciał obcych do wytwarzanych wyrobów. Jednym z kluczowych elementów tego typu odzieży roboczej są czepki i maseczki, zakładane na głowy pracowników.

Osłony zakrywające włosy i twarz – czepki, kominiarki oraz czapki

Głównym zadaniem produktów chroniących głowę pracowników, jest uniemożliwienie dostaniu się jakichkolwiek włosków do produkowanej żywności. Właściciele zakładów produkcyjnych zapewniają swoim pracownikom różne okrycia na twarz oraz włosy. Osłony te wykonywane są zazwyczaj z polipropylenu, w skrócie PP, który wyróżnia się optymalną przepuszczalnością powietrza, a przy tym może być wykorzystywany w sektorze spożywczym, nawet do produkcji opakowań. Z polipropylenu wytwarza się między innymi kominiarki zakrywające znaczną część głowy i czepki ochronne. Te pierwsze można nabyć też jako model z maseczką zasłaniającą usta i nos osoby. Polipropylen można barwić, toteż kominiarki oraz czepki ochronne z niego wykonane, można zamówić w kilku kolorach, co z pewnością docenią właściciele firm, którym zależy na spójności wizerunkowej marki. Tymczasem czapki ochronne (także te z daszkiem) wytwarzane są z przędzy akrylowej oraz bawełny.

Zabezpieczenie głowy to też osłona twarzy – maseczki higieniczne

Maseczki higieniczne są dodatkową ochronę w trakcie produkcji. Obniżają one ewentualność dostania się do żywności kropelek śliny. Maski zakrywające twarz to wyroby, z których korzysta się tylko raz. One również wyprodukowane są z włókniny PP, która jest niezmiernie lekka, hipoalergiczna oraz niepyląca. Zależnie od potrzeb, maseczki używane w branży spożywczej mogą być jedno-, dwu- bądź trójwarstwowe. Dla panów noszących zarost dostępne są natomiast specjalne maski ochronne zakrywające całą szczękę, które sięgają powyżej górnej wargi.

Nasza siedziba:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]