Czy shuttersy sprawdzą się na oknach w sypialni i w salonie?

Shuttersy w salonie. Sprawdź realizacje

Szatersy (shutters), a więc wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się zwykle z aranżacją pomieszczeń w stylu afrykańskim lub południowoamerykańskim. Jednakże ten moduł zabezpieczenia okiennic można zastosować również w polskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a przy tym wyśmienicie wyglądające rozwiązanie, które w licznych przypadkach sprawdzi się lepiej niż modne w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – dekoracja i praktyczne przeznaczenie

Shuttersy w salonie bądź w pokoju dziennym, będą pełniły podwójną funkcję – ozdobną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne znacznie zwiększają estetykę pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, co sprawia, iż znakomicie wyglądają na większości okien. Kwestia estetyki jest arcyważna, ponieważ to w salonie domownicy spędzają po kilkanaście godzin w trakcie dnia oraz przyjmują tu gości. Z tej przyczyny trzeba zadbać, żeby ten pokój nie tylko reprezentacyjny, ale równocześnie komfortowy. Dowolność ustawienia kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła przenikającego do salonu, co pozwala np. na przyjemne jego ściemnienie, kiedy staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub zupełne jego przyciemnienie, gdy pragniemy włączyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – bardzo prosta konserwacja

Swoboda regulacji dostępu promieni słonecznych do pomieszczenia jest zdecydowanie najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże z jeszcze innej przyczyny – za ich sprawą da się efektywnie kontrolować temperaturę wnętrza, która w ogromnym stopniu oddziałuje na nasz mocny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w okresie zimowym dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, a w okresie letnim łatwiej jest zachować w niej chłód. Oprócz tego okiennice typu shutters efektywniej chronią przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to także świetne rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Na ich lamelach zbiera się mniej cząsteczek kurzu niż w plisach firanek, a ich pielęgnacja jest nadzwyczaj prosta i trwa zaledwie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się też w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecięcym.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]