buty na motor

Jak dobrać buty na motor odpowiednio do potrzeb?

Obuwie motocyklowe, podobnie jak i inne elementy odzieży dla motocyklistów, doskonale się prezentują i na pewno wiele osób chciałoby je kupić z powodu samego ich wyglądu. Jednakże ich zasadniczymi zadaniami są podwyższenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad jednośladem i zagwarantowanie ochrony goleni i stopy w czasie ewentualnego wypadku.

Typy obuwia motocyklowego

Nie tylko nowi kierowcy, ale także osoby od jakiegoś czasu zainteresowane jazdą na jednośladach, miewają kłopot z tym, które buty na motocykl będą dla nich najodpowiedniejsze. W sklepach z ubraniami i dodatkami dla motocyklistów znajdziemy kilka typów obuwia. To głównie:
1. Buty crossowe czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy na trasach szybkiego ruchu, torach wyścigowych i do jazdy ekstremalnej, gdzie ryzyko wypadków oraz urazów jest o wiele większe. Buty na motor sportowy wyposażone są w odpowiednie rozwiązania redukujące niebezpieczeństwo złamania kości podudzia lub śródstopia i przetarć skóry. To obuwie jest długie, sztywne i z trudem można się w nich poruszać pieszo.
2. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające tylko do kostki, które są znakomite na niezbyt szybką, spokojną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie ryzyko udziału w wypadku jest zdecydowanie mniejsze, tym samym osłona stopy nie jest tu kluczową cechą. Ich atutem jest z kolei nadzwyczajna wygoda, dzięki czemu równie dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy nie poruszamy się na skuterze bądź motorze.
3. Buty szosowo-turystyczne zaprojektowane do jazdy turystycznej, czyli na dłuższe odległości. Sięgają ponad kostkę, w wielu przypadkach do połowy łydki i wyprodukowane są z surowców ochraniających stopę przed wilgotnością.

Co mieć na uwadze kupując buty na motor?

Wybierając buty na motocykl powinno się najpierw ustalić, jakie ma być ich główne zastosowanie – używanie butów miejskich w trasie może skończyć się poważnymi złamaniami w razie wypadku, z kolei buty crossowe zakładane tylko do jazdy w ulicach miast, będą może wyglądały świetnie, ale kierowca nie będzie czuł w nich komfortu. Funkcją obuwia na motor, swoją drogą jak pozostałych elementów ubrań dla motocyklisty, jest podwyższenie bezpieczeństwa jazdy i asekuracja kierowcy, z tej przyczyny jakość wykonania i wykorzystanych w nim materiałów jest szczególnie ważna. Kupujmy zatem buty motocyklowe renomowanych producentów. W razie wątpliwości warto zawsze zwrócić się o poradę do bardziej doświadczonego kierowcy albo zapytać o nią pracownika sklepu, w którym chcemy dokonać zakupu obuwia.

Nasza siedziba:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]