Kontenery na złom i gruz – niezastąpione na placach budowy

Chcesz kupić kontenery na złom? Sprawdź ekombud.pl.

Część odpadów nie powinno być wyrzucanych do koszy na surowce wtórne lub zmieszane. Dotyczy to najczęściej tych, które są wytwarzane w czasie różnych prac budowlanych i remontów, jak również odpadów industrialnych. Muszą one zostać odwiezione do wyznaczonego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą poddane utylizacji zgodnie z ustawą o odpadach. W rozlicznych sytuacjach mogą jednak wyniknąć trudności związane z gromadzeniem oraz przewozem odpadów. By ich uniknąć, należy wyposażyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Zwykłe i specjalistyczne kontenery na śmieci

Najprostsze kontenery otwarte są przeznaczone do gromadzenia i transportu gruzu, starych mebli, opakowań i pokrewnych odpadów. Dodatkowo dostępne są też kontenery uszczelniane, które znakomicie sprawdzają się przy wywozie nieczystości półpłynnych i płynnych (między innymi tych pochodzących z oczyszczalni ścieków). Uszczelniane łączenia są też konieczne w przypadku kontenerów na śmieci miałkie, takie jak granulaty, wióry metalowe bądź trociny. Ich załadunek usprawnia zainstalowana fabrycznie podawarka ślimakowa. Najmniej problematyczne w transporcie są rzecz jasna kontenery rolkowe, zaopatrzone w system ułatwiający ich przemieszczanie.

Kontenery stalowe – dla firm budowlanych i ekip sprzątających

Odbiorcami usług producentów kontenerów na odpady są rozmaite podmioty. Wśród nich można znaleźć między innymi firmy sprzątające i parające się opróżnianiem pomieszczeń, przedsiębiorstwa budowlane, a także wszelkiego typu zakłady produkcyjne. Na zakup kontenerów na odpady decydują się podmioty świadczące usługi wywozu gruzu oraz odpadów o niestandardowych gabarytach. Odnajmują je one swoim klientom, a po zapełnieniu transportują do miejsca legalnego ich składowania bądź recyklingu.

Nasza siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]