Lampa solna – czy warto posiadać ją w mieszkaniu?

Lampę solną zamówisz na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Małe ozdoby z kamienia i minerałów od wieków zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z przeróżnych wypraw po Europie, a niekiedy kupujemy pod wpływem impulsu, ponieważ pasują do stylu, w jakim utrzymane jest mieszkanie. Rzadko jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – przeważnie to zwykłe ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do produkcji obiektów używanych na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przede wszystkim lampy, ale nie tylko.

Lampa solna – każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju

Lampy solne są estetyczne i łatwo dopasujemy je do aranżacji mieszkania, ponieważ występują w 3 kolorach (szarym, różowym, białym) i w licznych ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bo nie ma brył solnych o identycznej strukturze krystalizacji oraz kształtach. Szczególnie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie oszlifowaną, nieregularną powierzchnią. Coraz częściej jednak rzemieślnicy parający się produkowaniem owych lamp, nadają im finezyjne kształty, na przykład kuli albo piramidy.

Skąd bierze się powodzenie lamp solnych?

Dużo ludzi sądzi, iż lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im przede wszystkim zdolność jonizacji powietrza, to znaczy wytwarzania jonów ujemnych, które równoważą te produkowane przez wszędobylskie urządzenia elektroniczne. Jony ujemne polepszają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi ludziom chorym na na alergię czy astmę. Blask, jaki dają te lampy, jest przyjemny i kojący, więc zaleca się używanie ich jednostkom, którym dokucza stres albo bezsenność, bowiem przy nich można szybciej się wyciszyć. Ale z brył soli nie tworzy się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich także pojemniki na drobiazgi i prześliczne świeczniki, a większe bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w gastronomii, jak również aranżacji wnętrz.

Nasza siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]