Lampy solne – właściwości zdrowotne

Tu znajdziesz więcej szczegółów o sklep lampy solne.

Lampy solne w ostatnich czasach zyskały ogromną popularność. Należy przyznać, iż są bardzo estetycznym dodatkiem do wnętrz, gwarantującym nastrojową atmosferę. Jednak czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić też korzyści lecznicze?

Lampy solne

Lampy solne to nie jedynie ładne dekoracje mieszkalnych wnętrz, lecz również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są skonstruowane z brył soli, wydobytych z kopalni, a następnie wydrążonych, by pomieścić wewnątrz żarówkę. Najczęściej bryły lamp solnych rozmieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest włączona, nadaje ciepłe, delikatne światło, tworząc sympatyczną atmosferę w pomieszczeniu.

Jak świecą lampy solne?/W jaki sposób działa lampa solna?/Lampy solne – funkcjonowanie

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła emitowanego przez lampę, jony ujemne są oswobadzane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne określane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy mikroorganizmy. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, filtrując jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza ma prawo przynieść ulgę ludziom cierpiącym na alergie czy też problemy z układem oddechowym.

Lampa solna – właściwości zdrowotne

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych zazwyczaj wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze ma prawo przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą czy innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, sprzyjając relaksowi i redukcji napięcia, poprawa koncentracji – twierdzi się, że jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy uważają, iż jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, czyli zanieczyszczeń wytwarzanych przez urządzenia elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie tylko popularne dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale również potencjalne źródło pełnego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Nasza siedziba:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]