Łatwe przechowywanie i katalogowanie numizmatów – album na monety

Dowiedz się, gdzie kupić klaser na banknoty.

Gromadzenie banknotów oraz monet to nie tylko radość z wyszukiwania i zakupu nowych okazów, ale także poczucie satysfakcji z ich podziwiania i katalogowania. Zdobyte numizmaty winny wobec tego zostać umieszczone w praktycznych klaserach lub albumach, za pomocą których swobodnie będzie można je oglądać, a przy tym zabezpieczy się je przed ewentualnym zniszczeniem.

Albumy na monety – duże usprawnienie przy porządkowaniu eksponatów

Entuzjaści monet mają bogaty wybór akcesoriów umożliwiających bezpieczne ich przetrzymywanie, jednak najbardziej popularne wciąż pozostają klasery. Dlaczego? W głównej mierze z tego powodu, iż umożliwiają segregację monet jednego rodzaju. Trzeba pamiętać, że niektóre albumy na monety nie mają wewnątrz kart i należy nabywać je osobno dobierając je do typu zbieranych banknotów czy monet. Dowolność odczepiania oraz dopinania kart jest dużym ułatwieniem przy szeregowaniu eksponatów wedle naszego uznania – można przekładać je pomiędzy albumami bez konieczności wyjmowania poszczególnych okazów, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia banknotów bądź zarysowania monet. Oprócz tego, dysponując niedużą kolekcją, w jednym albumie można umieścić monety o różnorodnych rozmiarach, wystarczy zakupić karty z odpowiednimi dla nich kieszonkami. Dodatkowym atutem klaserów na monety jest to, iż zwykle są stylizowane na wygląd albumów ze zdjęciami bądź książek, dzięki czemu łatwo schować je w biblioteczce przez wzrokiem ewentualnego włamywacza.

Klasery na monety pomieści bez trudu też monety w kapslach

Długoletni kolekcjonerzy rekomendują, aby w przegródkach klaserów wykonanych z tworzyw sztucznych przechowywać popularniejsze numizmaty, nie posiadające stanu menniczego, bowiem nawet gruba folia z PCV nie zapewnia monecie całkowitej osłony przed działaniem powietrza oraz wilgoci. Kosztowne numizmaty w idealnym stanie albo te wybite z cennych kruszców należy najpierw zabezpieczyć poprzez zamknięcie w plastikowym kapslu. Taki kapsel można później trzymać w albumie, gdyż szereg producentów ma w ofercie karty do klaserów, które bez problemu mieszczą w sobie monety zabezpieczone kapslem bądź usztywnionym, papierowym holderem.

Nasza siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]