Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Dowiedz się, gdzie zamówić listwę podłogową

Wydają się mało znaczącym elementem, jednakże ich stylistyka ma ogromny wpływ na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na schludne przeciągnięcie przewodów oraz zabezpieczają dolne partie ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To z pewnością wystarczający argument, by nie bagatelizować ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter mieszkania i doskonale współgra z eleganckimi dodatkami bądź meblami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z MDF albo PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wytworzone zarówno z drewna, jak i innych tworzyw. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, pod warunkiem, że nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]