Maski do włosów – nawilżają i chronią przed promieniami UV

Chcesz zamówić naturalne maski do włosów? Sprawdź https://houseofbeauty.com.pl/c/69-maski-do-wlosow.

Włosy wystawione są na działanie wielu szkodliwych czynników. Na ich kondycję źle oddziałują m.in. częste zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, ekstremalne temperatury lub słońce. Jednakowo niebezpieczne bywa spanie z mokrą głową, użycie niewłaściwych kosmetyków, stylizacja przy pomocy prostownicy lub suszarki lub koloryzacja. To powoduje, że włosy potrzebują stałej pielęgnacji. Jeśli zniszczenia nie są zbyt duże, możemy do tego wykorzystać odżywkę. Często jednak ten kosmetyk bywa niewystarczający.

Maski do włosów a odżywki – różnice

Maski do włosów zapewniają bardziej intensywną odbudowę aniżeli typowe odżywki. Zdecydowanie lepiej również zabezpieczają włosy. Specjaliści często nazywają je „jedzeniem” dla włosów – są źródłem substancji odżywczych, które pozwalają na odbudowanie nawet najbardziej zniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek metodą aplikacji – trzeba je trzymać na włosach dłużej. By dotarły w głąb komórek skóry i włosów, należy je spłukać dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, najodpowiedniej używać ich raz na tydzień.

Maski nawilżające do włosów – jaki jest ich skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów posiadają więcej substancji wpływających na poprawę kondycji włosów. W zależności od przeznaczenia danego preparatu, pojedyncze komponenty mogą być skompilowane tak, aby ochraniać włosy przed szkodliwymi czynnikami (na przykład promieniowaniem UV) albo by je odbudować. W tym celu stosuje się takie składniki jak wszelkiego rodzaju olejki, keratyna czy silikony. Naturalne maski do włosów mają w sobie prócz tego ekstrakty roślinne (między innymi z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]