Rodzaje łańcuchów śniegowych

Kup łańcuchy zimowe na https://ebagaznik.pl/pl/c/Lancuchy-sniegowe/14.

Łańcuchy samochodowe w dużej mierze zwiększają przyczepność auta w ekstremalnych warunkach – na oblodzonych i ośnieżonych drogach, przede wszystkim na spadzistych podjazdach. W niektórych państwach muszą one obligatoryjnie znajdywać się w bagażniku wszystkich samochodów przez cały rok (tak jest między innymi w Turcji, Bułgarii i Norwegii), w innych zaś są one niezbędnym elementem wyposażenia auta jedynie w sezonie zimowym (takie prawo obowiązuje na przykład w Hiszpanii, Polsce, Niemczech i we Włoszech). Jak zatem typy łańcuchów samochodowych znajdziemy w sklepach?

Rodzaje łańcuchów na koła

Łańcuchy samochodowe dzielimy najczęściej mając na uwadze ich przeznaczenie. Rozróżniamy modele wykonane z myślą o stosowaniu w samochodach dostawczych, osobowych, ciężarowych i terenowych, a także w autobusach. Poszczególne łańcuchy różnią się też przekrojem i grubością ogniwa (na ogół jest to kształt rombowy ukośny), mocowaniem, które musi być dostosowane do rodzaju felgi oraz motywem zaplotu. Rozmaite są także tworzywa, z których wytwarza się łańcuchy samochodowe. Współcześnie producenci używają najczęściej stali tytanowej lub manganowej.

Jazda z łańcuchami samochodowymi

Montaż łańcuchów samochodowych wymaga pewnej zręczności i na początku może być przyczyną znacznego stresu. By go uniknąć, powinno się potrenować tę czynność w garażu lub na placu manewrowym. Z kolei jazda z łańcuchami wymaga trochę innej techniki. Należy wystrzegać się jazdy po niezaśnieżonych drogach, buksowania kół i przekraczania prędkości 50 km/h. Korzystając z łańcuchów na koła, trzeba też koniecznie nadzorować ich ułożenie oraz napięcie – w ten sposób unikniemy ich szybkiego zużycia i tym samym wydłużymy czas ich eksploatacji.

Nasza siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]