Specjalne kontenery stalowe i ich przeznaczenie

Dowiedz się więcej o kontenerach KP.

Na rynku dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednakże wiele rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną konstrukcją i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które surowce można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do rodzaju gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak rozebrane elementy stolarki otworowej, stare płytki parkietowe lub ceramiczne, a także złom, gruz – zazwyczaj używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych bądź wytwarzających granulaty najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do magazynowania odpadów w formie płynnej lub półpłynnej odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady sporych gabarytów

Do składowania ładunków o znacznych gabarytach, które nie są odpadami lub wymagają selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są głównie dla magazynów i firm transportowych.

Nasza siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]