meble dębowe, meble z drewna litego, zakład stolarski

Wyroby z litego drewna przetrwają dziesięciolecia

Żyjemy w latach kiedy także w małych miejscowościach bez problemu można wskazać na mapie rozmieszczenie znanych sklepów meblowych. Ich oferta jest nierzadko tak obszerna, iż wchodząc do takiego salonu można w kilka godzin zaaranżować każdy pokój. Lecz meble ze znanych sieci wytwarzane jest często z prostych w obróbce i lekkich płyt pilśniowych. Rzadko dorównują one trwałością oraz wdziękiem meblom dębowym, zaprojektowanych przez zawodowców pracujących w zakładach stolarskich, a następnie wytworzonych z troską o każdy szczegół.

Meble drewniane – zakup na lata

Nabycie mebli produkowanych taśmowo trudno nazwać długotrwałą inwestycją. Meble z sieciówek już po kilku latach będą ujawniać silne przejawy zużycia: zawiasy się poluzują, okleina udająca drewno zetrze na zagięciach, a tył z cienkiej płyty pilśniowej szybko się odkształcą bądź złamią. To nie meble naszych dziadków i babć, które przekazywane były na kolejne pokolenia w prawie że nienagannym stanie. Meble z litego drewna dzisiaj nie są rzadkością na rynku, jednakże nie cieszą się takim wzięciem, bo taniej, łatwiej i szybciej jest nam zrobić zakupy w sieciówkach. Owszem, kupujący zwraca uwagę na to, iż meble dębowe na ogół są nieco droższe i, jeśli produkowane są na zlecenie, niekiedy czeka się na nie nawet parę tygodni. Niemniej jednak w zamian za to kupujący zdobywa produkt gotowy służyć nam dekady, o ile się o niego stosownie zatroszczy. A utrzymanie w dobrej kondycji wyrobów z litego drewna wbrew pozorom nie wymaga dużego nakładu pracy.

Nawet zaniedbane meble z drewna litego da się odrestaurować

Oprócz wyjątkowej wytrzymałości wyroby z litego drewna posiadają również sporo innych zalet, co powoduje, że nieprzerwanie są promowane i rekomendowane przez znanych architektów wnętrz. Meble z litego drewna nawet o nieskomplikowanym wyglądzie dodają wnętrzom wyrafinowany styl. Meble z drewna wprowadzają przytulność kojarzoną z gniazdem rodzinnym oraz uwydatniają przywiązanie ich posiadacza do tego co naturalne. Lite drewno rewelacyjnie pasuje do rozmaitych stylów aranżacyjnych, toteż komoda albo stół zamówiony do mieszkania w stylu vintage można będzie bez przeszkód wpleść po kilku latach w inny, np. loftowy wystrój. Co ważne, nawet jeśli ktoś zapomni o cyklicznej pielęgnacji mebli, wyroby z drewna litego w większości przypadków można stosunkowo łatwo odnowić.

Nasza siedziba:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]