shuttersy w oknach, okiennice dekoracyjne

Znudziły Ci się firany w oknach? Czas zamontować shuttersy!

Projektując wystrój pomieszczenia, z rzadka poświęca się dużo uwagi oknom. W większości wypadków decyzja pada na standardowe rozwiązanie, a więc firanki oraz zasłony, które niekiedy łączone są z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze inne zdobywające sobie grono sympatyków rozwiązanie – okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Z czego wytwarzane są shuttersy

Najważniejszym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych ruszają się, wobec tego można ustawiać je pod przeróżnymi kątami, w zależności od zachcianek domowników. Producenci wytwarzają je z drewna, polichlorku winylu (PCV), a także z płyt pilśniowych. Shuttersy zakłada się przede wszystkim na oknach, jakkolwiek równie dobrze sprawdzają się na drzwiach garderoby. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie element okna, który w polskim budownictwie spotyka się w dalszym ciągu dość rzadko, ale większa część z nas na pewno kina lub ekranu telewizora, gdyż tego rodzaju okiennice są niesłychanie popularne na terenach z ciepłym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich czy południowych Stanach USA.

Dekoracyjne okiennice shutters nadają pomieszczeniom niesłychanie luksusowy wygląd

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko świetnie wyglądają, lecz mają też praktyczne funkcje. Z ich sprawą można w pasywny sposób regulować użycie promieni słonecznych: latem ograniczać gromadzenie się nadmiaru ciepła w pokojach, a w zimne – zapobiegać jego stracie. Shuttersy świetnie komponują się z przeróżnymi stylami aranżacyjnymi i nie ma zwykle przeszkód, żeby umieścić je na większości ram okiennych. Wykonuje i instaluje się je na zlecenie, co powoduje, że są z pewnością droższym rozwiązaniem niż przykładowo rolety. Shuttersy jednak nadają wnętrzom nader ciekawy wygląd, zatem zwiększają wartość domu. Trzeba również podkreślić, że shuttersy są regulowane bez użycia łańcuszków, co rodzice dzieci lub posiadacze psotliwych psów i kotów, które mogłyby zaplątać się wiszące linki, uznają z pewnością za dodatkową zaletę.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]