Dom bez pyłów zawieszonych i drobnoustrojów – o oczyszczaczach powietrza

Problem pułu zawieszonego w atmosferze trafił już do świadomości zwykłego mieszkańca Polski i rzadko bywa lekceważony. Polacy dostrzegli, że jakość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, wyraźnie oddziałuje na nasze samopoczucie. Póki nie zostaną wprowadzone skuteczne rozwiązania, każdy powinien zatroszczyć się o swoje zdrowie, przykładowo poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – rozwiązanie pomocne mieszkańcom metropolii

Im bardziej rozwinięty region, tym większe jest zagrożenie obecności znacznej kondensacji PM2,5 i PM10, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój szeregu chorób płuc podatni są najczęściej mieszkańcy dużych miejscowości lub terenów w pobliżu fabryk emitujących do atmosfery ogromne ilości tych pyłów. Regularne używanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na istotne zmniejszenie negatywnego oddziaływania zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to w tym momencie coś nowego na naszym rynku – oczyszczacze powietrza wielu uznanych producentów, jak np. Wood’s, Airdog bądź Meaco, od lat obecne są w asortymencie wielu sklepów. Co kluczowe, poza wyłapywaniem z powietrza pyłów, nierzadko mają one także inne wartościowe funkcje.

Typy i rola oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza występują w kilku rozmiarach, w związku z tym bez problemu kupimy urządzenie właściwe do określonej kubatury pokoju. Oczyszczacze są względnie nieduże, więc bez ograniczeń można przenieść je pomiędzy pokojami. Nie licząc odfiltrowywania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, zatrzymują one też drobnoustroje oraz grzyby, które mogą być przyczyną wielu reakcji uczuleniowych bądź chorób, jak również niebezpieczny benzen. Wiele oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża cząsteczki powietrza, co wytwarza w pomieszczeniach orzeźwiającą atmosferę, a równocześnie gwarantuje głębszy sen. Niektóre oczyszczacze posiadają również sensory ostrzegające o wysokim stężeniu dwutlenku węgla. Używanie oczyszczacza powietrza rekomenduje się głównie osobom cierpiącym na alergie.