Lekkie i kompaktowe domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Tutaj kupisz urządzenie do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego zadaniem jest poprawienie krążenia chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta prawie wiek temu – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy obrotowe oraz czerpiące, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje za każdym razem do miejsca masażu, jak i kondycji zdrowotnej pacjenta.

Urządzenie do masażu uciskowego – stymulacja cyrkulacji chłonki

W ostatnich latach fizjoterapeuci chętnie używają maszyny do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów dzielących się na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych przegród rękaw uciska kończynę, stymulując w ten sposób przepływ limfy. Jest wiele zaleceń do poddania się zabiegowi presoterapii. To głównie zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, a także obrzęki będące wynikiem urazów bądź obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy albo mastektomii). Stosuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w niwelowaniu cellulitu czy wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest również na co dzień wykorzystywana w świecie sportu, przede wszystkim jako element regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowy sprzęt do presoterapii

Sporo opcji użycia aparatów do masażu limfatycznego wpłynęło mocno na ulepszenie tego sprzętu. Dziś osoby chętnie korzystające z tej formy masażu mogą przeprowadzić zabieg w domu, dzięki nowoczesnym urządzeniom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór mieszczących się w rękawach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg masażu. Aparaty CarePump są kompaktowe oraz nie są ciężkie, dlatego bez przeszkód można zabrać je na wyjazd, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być zawsze skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samodzielnie, gdyż istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to m.in. choroba nowotworowa bądź zakrzepica, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]