Mikropigmentacja zarostu – na czym polega uzupełnianie brody?

Jeśli jesteś zainteresowany uzupełnianiem zarostu, koniecznie zajrzyj w to miejsce.

Broda od zawsze kojarzona jest z męskością, a jej wygląd sporo ujawnia o jej właścicielu. Hodowanie bujnego zarostu znowu jest popularne po licznych latach promowania gładkiej skóry twarzy jako kanonu estetycznego u mężczyzn. To powoduje, że dla sporej grupy osób kłopoty z zapuszczeniem brody mogą być źródłem niemałych kompleksów. Można spróbować je wygasić między innymi za sprawą zabiegu pigmentacji brody.

Przyczyny wypadania włosów na twarzy

Tak jak wszystkie części ciała też skóra twarzy narażona jest na utratę włosów. Zarost mocno przerzedzony bądź z widocznymi plackowatymi obszarami bez włosków wygląda nieschludnie i może skutkować niską samooceną. Zazwyczaj przerzedzenie zarostu jest jedynie wynikiem cyklu osłabiania się włosów oraz obniżenia się poziomu testosteronu w organizmie, co jest naturalnym efektem upływu lat. Ale obniżenie się poziomu hormonów androgennych często występuje gwałtownie również u młodszych mężczyzn, co kończy się m.in. utratą zarostu. Nadmierna utrata włosów to również nierzadko konsekwencja ich nieodpowiedniej pielęgnacji – nieumiejętne użycie kosmetyków lub akcesoriów. Na utrzymanie zarostu w dobrej kondycji istotny wpływ mają nawyki żywieniowe, z tej przyczyny panowie powinni postawić na dietę obfitą między innymi w magnez, cynk i wapń, a także witaminy z grupy B, witaminę E oraz A. Stres także nie pomaga w zapuszczeniu gęstego zarostu – włoski wypadają same, a często są spontanicznie wyrywane w stresowych sytuacjach.

Pigmentacja brody – kropki z pigmentu, które udają odrośnięte włosy

Popularną metodą na zakamuflowanie trudności z wyhodowaniem brody jest jej zupełne zgolenie. Lecz nie każdy czuje się komfortowo bez brody bądź pragnie ją nosić, gdyż uważa, że to koryguje rysy twarzy i przydaje im charakteru. Można podjąć decyzję o przeszczepie włosów, lecz taki zabieg to przeważnie wydatek sięgający nawet kilku tysięcy złotych. Alternatywnym rozwiązaniem jest zabieg mikropigmentacji zarostu, który polega na jego uzupełnieniu dzięki wprowadzeniu w najpłytsze warstwy skóry specjalnego pigmentu. “Wytatuowane” kropeczki z pigmentu imitują delikatnie odrośnięte włoski, a odróżnienie elementów dodanych od naturalnego zarostu jest możliwe dopiero po dotknięciu brody. Uzupełnianie brody kamufluje fragmenty skóry dotknięte łysieniem całkowitym lub plackowatym, pozwala wizualnie zagęścić przerzedzoną brodę, jak również umożliwia korektę linii zarostu. Należy aczkolwiek mieć na uwadze, iż efekty mikropigmentacji nie utrzymują się na stałe i utrzymują się zazwyczaj roku.

Nasza siedziba:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]