Modelowanie rogówki laserem – o metodach korekcji wad wzroku

Solidna porcja informacji o femtoLasik Kraków. Zobacz koniecznie!

Laserowa korekcja wzroku to w tej chwili najbardziej popularna forma korekty presbiopii, hyperopii, myopii oraz astygmatyzmu, aczkolwiek mało pacjentów wie, iż zabiegi te są wykonywane przy pomocy rozmaitych technik.

Zabieg FemtoLASIK – bezpieczna, bezinwazyjna, a jednocześnie bezbolesna metoda korekty wzroku

FemtoLASIK (często nazywany także All-Laser-LASIK) to całkowicie bezpieczna, bezbolesna, a jednocześnie, a zarazem bezinwazyjna technika korekcji takich wad jak hyperopia (do +4 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii), krótkowzroczność (do -10 dioptrii) i w indywidualnych przypadkach presbiopia. Sam zabieg nie jest długi – sprawny lekarz optometrysta może przeprowadzić go w około 15 minut. Atutem tego zabiegu jest to, że pacjentom niezwykle szybko wraca ostrość widzenia – w zasadzie w ciągu 24 godzin od zabiegu może podjąć na nowo swoje codzienne obowiązki. Zabieg podzielony jest na 2 etapy i w przeciwieństwie do tradycyjnej metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się przy pomocy skalpela. W trakcie zabiegu FemtoLASIK najpierw za pomocą lasera femtosekundowego odseparowuje się płat rogówki o grubości mniej więcej 0,1 mm, a w kolejnej fazie następuje kształtowanie rogówki z zastosowaniem lasera excimerowego.

FemtoLASIK Topoguided jest natomiast inną odmianą zabiegu FemtoLASIK, gdzie praca lasera excimerowego jest dostosowana do każdego pacjenta. Przed przystąpieniem do zabiegu opracowuje się mapę rogówki i na jej podstawie programuje się poszczególne ruchy wiązki laserowej. Ten rodzaj zabiegu wykonuje się u pacjentów z hyperopią i astygmatyzmem, których rogówka znamionuje się nietypowym kształtem.

Inne metody korekty wad wzroku

Rzadziej wykorzystywane metody korekcji wzroku to przykładowo:
LASEK – wykonywany jest u pacjentów, u których z rozmaitych przeciwwskazań nie można wykorzystać metody FemtoLASIK. W tej metodzie korekcji wzroku płatek nabłonka rogówki odcinany jest alkoholem, a nie wiązką laserową.
EBK, w którym po znieczuleniu oka zdejmuje się z rogówki nabłonek (ulega on potem naturalnej regeneracji), a w drugim kroku modeluje się rogówkę z użyciem lasera excimerowego. EBK określana jest zabiegiem powierzchniowym, jako że nie dochodzi do ingerencji w głębsze warstwy rogówki. Metodę tę można jednak wykorzystać tylko do korekty mniejszych wad wzroku.

Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]