Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Dawniej osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” zęby, zmuszone były do tego, aby korzystać z protez. Nie jest to niestety dobre wyjście, gdyż protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie będzie bardzo wygodne. Dlatego tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się znacznie wygodniejsze, lecz także wykazują wiele innych plusów. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie trwałych rezultatów, ograniczając do zera ryzyko wypadnięcia implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak przebiega operacja wykonania implantów zębowych, które typy są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wykona dla nas implanty zębowe.

Implantologia – jak przebiega zabieg?

Dziś implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 1 cm oraz trochę mniejsze, czyli 6 mm. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast umożliwia znaczne zmniejszenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje jakichkolwiek bólów nawet po 90 dniach. Do tej pory musi wykorzystywać chłodne kompresy, zaś od razu po operacji – unikać gorących dań, napojów zawierających alkohol i papierosów. Ważne jest też stosowanie odpowiednich preparatów, które zmniejszają opuchliznę oraz ból.

Implanty zębowe – któremu stomatologowi zaufać?

Implantologia ma ogromny wpływ na jakość codziennego funkcjonowania chorych – dlatego bardzo ważne okazuje się to, żeby znaleźć odpowiedniego specjalistę. Jak jednak ustrzec się przykrych niespodzianek oraz problemów zdrowotnych? Dobrze zrobimy powierzając wykonanie implantów zębowych stomatologowi z dużym doświadczeniem oraz pozytywnymi komentarzami poprzednich pacjentów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w Google nazwiska lekarza z pewnością znajdziemy ważne wskazówki.