Przyczyny i leczenie zwyrodnienia plamki żółtej

Na https://bit.ly/2SCeFUr znajdziesz wszystko, co trzeba wiedzieć o laserze 2RT.

Zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD, to choroba wzroku, która dotyka osób starszych i w znacznym stopniu redukuje jakość widzenia. Dzisiaj kliniki okulistyczne oferują innowacyjne sposoby korekty wzroku tej niedyspozycji. Zabieg AMD staje się środkiem pozwalającym przywrócić komfort życia.

Leczenie AMD – czy może być skuteczne?

Plamka żółta to część siatkówki oka wyróżniająca się najwyższym skupiskiem światłoczułych czopków – to właśnie ona sprawia, iż widzimy ostro. AMD jest chorobą, która przejawia się poprzez odkształcenie obrazu oraz utratę ostrości wzroku. Wyróżniamy postać mokrą i suchą tej choroby. Na zwyrodnienie plamki żółtej cierpią głównie osoby, które przekroczyły pięćdziesiąty rok życia, natomiast etiologia wady nie została jeszcze do końca poznana. Zakłada się jakkolwiek, że powodem zwyrodnienia plamki żółtej może być szkodliwy tryb życia – przykładowo nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe bądź uzależnienie od papierosów, otyłość. Kluczowe mogą być również czynniki genetyczne oraz różne schorzenia współistniejące, takie jak hipertensja lub cukrzyca. Nowoczesna medycyna wypracowała na szczęście techniki, które skutecznie leczą to schorzenie. Leczenie AMD wykonuje się z wykorzystaniem wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Laser 2RT działa efektywnie na suchą postać zwyrodnienia.

Leczenie AMD – jak wygląda?

Laser wpływa na zmienione komórki oka zarazem nie wywołując uszkodzeń w receptorach siatkówki. Terapia ta jest bezpieczna co sprawia, iż może być przeprowadzana u rozmaitych grup pacjentów narażonych na wadę bądź utratę zdolności widzenia. Technologia laserowa mobilizuje komórki do odbudowania się oraz hamuje procesy zwyrodnieniowe. Terapia 2RT polepsza jakość widzenia i metabolizm siatkówki. Leczenie plamki żółtej nie wiąże się z dyskomfortem – jest bezbolesne. Zanim okulista przystąpi do zabiegu gałka oczna znieczulana jest miejscowo, a sama praca lasera nanosekundowego trwa ledwie parę minut.

Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]