Sok z kiszonych buraków i kapusty – skład i działanie

Potrzebujesz soku z kiszonych buraków? Wejdź na https://superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Produkty fermentowane po latach zapomnienia ponownie wróciły do naszego menu. Do kiszonych ogórków i kapusty dołączają również nowe, przedtem mniej znane warzywa i owoce. Kiedy mówimy o zdrowotnych atutach jedzenia poddanego fermentacji nie można zapomnieć też o napojach takich jak kefir, kombucza czy różnego rodzaju soki i zakwasy z kiszonych warzyw. Szczególnie te ostatnie są warte uwagi – pozwalają łatwo i błyskawicznie wprowadzić do naszego ciała witaminy potrzebne dla jego poprawnego funkcjonowania.

Sok z kiszonej kapusty i buraków – jakie witaminy w nich odnajdziemy?

Sok z kapusty kiszonej to napój zawierający mnóstwo związków mających dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Najistotniejszym składnikiem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za fermentację. Sok z kapusty, ogórków czy inny kiszonek to także doskonałe źródło witamin. Godna uwagi jest przede wszystkim duża zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie filiżanka tych soków dostarcza jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek powinno się również pić ze względu na obecność witamin z grupy B, witaminy P i K oraz znaczne stężenie soli mineralnych.

Sok z kapusty kiszonej – dlaczego należy go spożywać?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, z uwagi na obecność bakterii fermentacji mlekowej dobroczynnie wpływa na pracę jelit oraz nasz układ odpornościowy. Dodatkowo liczne witaminy poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą objawy szkorbutu, cukrzycy i depresji, jak również pomagają walczyć ze zmęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kwaszonki powinny poza tym sięgnąć osoby zmagające się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak np. wrzody dwunastnicy lub refluks. Stanowią one też osłonę podczas terapii antybiotykami i wzmagają apetyt.

Nasza siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]