Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Zdrowe i śnieżnobiałe zęby to marzenie każdego. Niestety bakterie systematycznie wpływają na nasze szkliwo i sprawiają, że staje się ono żółte. Nie zawsze domowe środki wybielające są skuteczne. Jak przywrócić nieskazitelny uśmiech? Jakie metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – gdy pasta nie pomaga

Szczotkowanie jamy ustnej po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Kwasy i inne przyczyny powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe sposoby wybielające (nakładki, pasty, paski), nie gwarantują trwałych rezultatów. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna ma szereg metod, które przywracają zębom śnieżnobiały blask. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Dentyści szczególnie zalecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia znakomite rezultaty już po 3 sesjach. Światło emitowane przez lampę jest zupełnie bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów nawet o czternaście odcieni

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Wstępnym etapem jest przegląd stanu uzębienia. Potem przy pomocy specjalistycznego wzornika określa się odcień zębów przed zabiegiem. Po wykonaniu początkowych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia żelu z utleniaczem na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Kluczowy jest także dobór właściwego PH żelu. Środek naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny minimalizując przebarwienia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o czternaście odcieni, efekty są zatem spektakularne i utrzymują się do kilku lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej ok. 7 dni. Świetne rezultaty daje także wybielanie zębów przy pomocy lampy LED.